Los Angeles eğlencenin son sürat sabaha kadar devam ettiği renkli bir gece hayatına sahiptir. Hollywood Bulvarı ve Sunset Bulvarı’nda bulunan gece kulüpleri eğlence hayatının kalbidir.

Ayrıca şehrin kıyı kesimlerinde ve plajlarında da hem gün içinde hem de akşamları ünlü djlerin katıldığı partiler yapılır.

Hollywood’da bulunan Supperclub hem restoran hem gece kulübü olarak hizmet veriyor. Wilcox’ta bulunan The Sayers Club’da gay eğlence mekanlarını merak edenler için güzel bir deneyim olabilir. Caz sevenler Catalina Jazz Club’a uğrayabilir.

Los Angeles’ta ilk olarak Downtown denilen şehir merkezinde vakit geçirebilirsiniz. Burada çok sayıda kafe ve barın yanı sıra  El Pueblo Tarihi Parkı, Çin Mahallesi, hükümet binası Civic Center, Olvera Caddesi gibi gezilecek yerler de var.

Şehrin bir diğer önemli bölgesi olan Hollywood’da film stüdyolarını da gezebilirsiniz, özelllikle Universal Studios sizlere gerçek bir film deneyimi yaşatacak güzellikte. Los Angeles için müze şehir de diyebiliriz aralarında Getty Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi ve Max Factor Güzellik Müzesi gibi ünlülerinin de olduğu 50 civarında müze var.

Çocuklarınız varsa kesinlikle Disneyland’a götürmelisiniz. Santa Monica, Malibu ve Venice gibi sahil kesimlerinde de yürüyüş yapabilirsiniz.

 

 

Önemli Yerler / Gezilecek Yerler

 

 • Hollywood

  Dünyanın en ünlü filmlerinin yapıldığı dev plato ve tabii ki tepenin üzerindeki Hollywood yazısı burada.

 • Dowtown

  Los Angeles’ın merkezi konumunda olan Downtown’da çok sayıda sosyal aktivite yapılabilecek ve gezilecek yer var.

 • Beverly Hills

  Şehrin ve dünyanın en ünlü zenginlerinin bulunduğu yerleşim bölgesidir.

 • Venice Plajı

  Güzel plajın yanı sıra palmiyelerle süslenmiş bir de sahil yürüyüş yolu vardır.

 • Disneyland

  Paris’te de bir örneği bulunan oyun parkları ve eğlence merkezlerini barındıran Walt Disney karakterlerinin maskotları ile süslenmiş yer.

 • Sunset Bulvarı

  Downtown, Hollywood, West Hollywood, Beverly Hills, Santa Monica gibi şehrin tüm önemli noktalarından geçen bulvardır.

Los Angeles şehir içi ulaşım birçok yanıyla diğer şehirlerden ayrılır. Bunların başında toplu taşıma araçları ve taksilerin neredeyse yok denecekkadar az olmasını sayabiliriz. Bunun temel nedeni şehir içi mesafelerin uzun olması ve otomobil almanın ya da kiralamanın ucuz olmasıdır.

Los Angeles 16 yaşını geçen hemen hemen herkesin araba kullandığı bir şehirdir. Beverly Hills gibi zenginlerin oturduğu bölgelerde SUV denilen ciplerin ve pahalı araçların sayısı oldukça fazla. Genelde şehir içi yolların büyük bir kısmı 6-8 şeritli.

Los Angeles’ın merkez bölgeleri dışında taksi bulmak çok zor ve de taksiler pahalı eğer araba kullanıyorsanız, kiralamanızı tavsiye ederiz. Belediye tarafından çalıştırılan bir otobüs firması ve şehir merkezinde metrosu da var. Genelde bu metrolarda ve otobüslerde bisiklet koymak için ayrıca bölümler. Şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımını arttırmak istiyorlar. Otobüsler renklere göre farklı rotalara gidiyor. Beverly Hills ve Sunset Bulvarı için kırmızı rota, Santa Monica için sarı rota, Universal Studios’a gitmek için mavi rota ve şehir merkezi yani Downtown’a gitmek için mor rotaya giden otobüslere binebilirsiniz.