Kamp yapmak, aileniz ve arkadaşlarınızla ve hatta kendi başınıza dışarı çıkmanın harika bir yoludur. Birçok milli parkta, özel kamp alanlarında, taşrada ve hatta kendi arka bahçenizde kamp yapabilirsiniz.  

Çoğu kamp alanında piknik masası, arabanızı park edebileceğiniz bir yer ve çadırınızı kurabileceğiniz bir yer bulunur. Birçoğunda ayrıca ortak banyo ve akan su vardır.

Kamp yapmanın zevkinin bir kısmı, dışarıda var olmak için çok az donanıma ihtiyaç duymaktır. Ama aynı zamanda rahat, kullanışlı ve ev sıcaklığında bir kamp alanına sahip olmak da güzel. İlk kez kamp yapıyorsanız, ödünç almak veya
kira
bu şeylerden bazıları. Daha deneyimli bir kampçı olduğunuzda, eğlencenin bir kısmının ihtiyaçlarınızı karşılamak için ne getireceğinizi bulmak olduğunu görebilirsiniz.

 

çadır simgesi

Kamp alanı


Bunlar kamp kontrol listeniz için önemli öğelerdir:
 
 

İsteğe bağlı:

 

 

onarım aracı simgesi

Araçlar ve Onarım Ürünleri


 

 

kamp kupa simgesi

Mutfak


Birçok kamp alanında içilebilir su var. Değilse, kendinizinkini getirin veya hazır olun suyu arıtmakeğer bir su kaynağı varsa. Ayrıca, daha fazla fikir ve yemek önerisi için ayrı sayfamıza bakın. Kamp Mutfağı Kontrol Listesi.
 

İsteğe bağlı:

 

 

kalem ve kurşun kalem simgesi

Kamp Alanı Ekstraları


Aşağıdaki öğelerin çoğu isteğe bağlıdır, ancak kamp yerinizin ne kadar uzak olduğuna bağlı olarak harita, pusula ve/veya GPS gibi navigasyon araçları gerekebilir (daha fazla bilgi için On Temel).

 

 

 

kabarık yelek simgesi

Giyim ve Ayakkabı


Yağmurlu ve/veya soğuk hava için ek ürünler:

İsteğe bağlı:

 

 

sabun simgesi

Sağlık ve Hijyen


Güneş ve böcek koruması:

İsteğe bağlı:

 

 

kişisel kimlik ve kredi kartı simgesi

Kişisel eşyalar