Avustralya, dünya standartlarındaki üniversiteleri, meslek yüksekokulları ve seçkin İngilizce dil okulları nedeniyle uluslararası öğrencilere rehberlik sunan lider ülkelerden biridir. Öğrenci Vizeleri, uluslararası öğrencilerin Avustralya’ya seyahat etmelerini ve tam zamanlı bir çalışma izni alırken Avustralya’da yaşamalarını sağlar. Bir uluslararası öğrencinin kaydolabileceği birçok farklı kurs vardır ve ayrıca uluslararası öğrenciler okurken iki haftada 40 saat çalışma iznine sahiptir.

Ajanslarımız öğrenci vizenizde size yardımcı olacaktır.

Öğrenci Vize Gereksinimleri

 1. Önce CRICOS-onaylı bir kursa kaydolmalısınız .

 2. Genel Geçici Katılım: Çalışmalarını Avustralya’da tamamlayacak, vize şartlarına uygun ve genel olarak çalışmalarınızdan sonra eve dönüş yapacak gerçek bir öğrenci olduğunuzu göstermeniz gerekecektir.

Öğrenci vizesi için başvuru yaparken, niyetinizi bir çalışma kursu tamamlamak ve daha sonra kendi ülkenizde öğrendiğiniz becerileri kullanmaya devam etmeniz gerekir.

Göç Bakanlığı Göç Yasası’nı 499. Maddesi uyarınca göç için uygun olması  gereken faktörleri ortaya koymuştur. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 1. Ülkenizdeki Koşullar
 2. Avustralya’daki Potansiyel Durumlarınız
 3. Dersin Geleceğiniz İçin Değerli Olması
 4. Göç Geçmişiniz
 5. Ebeveyn, Yasal Koruyucu veya Ailevi Amaçları – Başvuranın 18 yaşın altında olması
 6. Diğer İlgili Konular

Bu faktörlerin her birini ve bunların her biri için neyin önemli olabileceği konusunda kayıtlı ajanslarımız sayesinde rehberlik edeceğiz.

Bu, genellikle çalışmaların geçmişinizle nasıl ilişkili olduğunu ve kendi ülkenizdeki istihdam olanaklarınızı nasıl artıracağını göstermeyi içerir.

3. Ülke ve Sağlayıcılar Risk Modeli: Risk derecelendirmeleri farklı eğitim sağlayıcılarına ve farklı pasaport ülkelerine göre ayrı ayrı uygulanır.

Pasaport ülkenizin ve eğitim sağlayıcınızın kombinasyonuna bağlı olarak, şunlardan biriyle görüşmeniz gerekir:

 • Düzenli Kanıt Gereklilikleri: Bu durumda İngilizce dil becerisi ve finans kanıtı sağlamanız gerekir.
 • Kolaylaştırılmış Kanıt Gereklilikleri: Genel olarak gerekli olmayan İngilizce dil becerisi veya finans kanıtı

4. İngilizce Dil Yeteneği: “Düzenli Kanıt Gereklilikleri” ne tabiseniz, İngilizce dil becerinizin kanıtını vermeniz gerekecektir.

Bu genellikle İngilizce dil sınavına girmenizi gerektirir – minimum puanlar genelde aşağıdaki gibidir:

 • IELTS: 5.5 Ortalama
 • TOEFL (Kağıt): 527
 • TOEFL iBT: 46
 • CAE (Cambridge): 162
 • PTE (Pearson): 42
 • OET (Mesleki İngilizce Testi): B Geçiş

Paketlenmiş bir kursun bir parçası olarak ELICOS (İngilizce) çalışmalarını tamamlıyorsanız, İngilizce puanları biraz daha düşüktür.

Aşağıdaki durumlarda İngilizce testinden muaf tutulabilirsiniz:

 • Bazı ülkelerden pasaport almanız
 • Daha önce İngilizce dilinde ya da Avustralya’da okumanız
 • Bazı kurs türlerine kaydolmanız

5. Mali Gereksinim: Avustralya’da araştırma yapmak için yeterli paranızın bulunduğuna dair kanıt sağlamanız gerekir. Bu, aşağıdakilerden biri olabilir:

 • Çalışmalarınızı Avustralya’da geçirdiğiniz ilk 12 ay boyunca kapsayan fon/banka kanıtı; veya
 • Son 12 aydır ebeveynlerinizin veya eşinizin vergiye tabi gelirinin kanıtı

6. Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası: Avustralya’da iken yeterli sağlık sigortanız olmalıdır. Bu, Avustralya’da sağlık ve hastane sigortası sağlayan Yurtdışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) alınarak yapılır.

Nasıl başvurabilirsiniz?


Öğrenci vizesi için başvurduğunuzda Avustralya’da veya yurtdışında olabilirsiniz. Avustralya’da ise, genellikle “daha ​​fazla kalmak zorunda değil” koşuluna tabi olmayan önemli bir vize almanız gerekir.

Bazı durumlarda kâğıt başvurular mümkün olsa da, başvuru genellikle çevrimiçi yapılır.

Öğrenci Vize Koşulları


Vize genellikle eğitim süresi + 2 ay boyunca onaylanmıştır. Doktora ve Yüksek Lisans Araştırma öğrencileri tarafından genellikle tezlerini işaretlemek için ek 6 ay alacaksınız.

Eğitiminize başladıktan sonra Avustralya’da öğrenci vizesiyle çalışmanıza izin verilir. Genel olarak, kursunuz oturumdayken haftada 40 saat çalışabilir, ayrıca ders ara verdiğinizde sınırsız saat çalışabilirsiniz.

Avustralya’dayken, onaylı bir kursa kayıt yaptırmalısınız – daha düşük bir kursa geçiş yapmanıza izin verilmez, ancak Avustralya’dayken daha yüksek bir kursa geçebilirsiniz.

Öğrenci vizesi almak için, yeterli sağlık sigortası düzenlemelerine dair kanıt sağlamalısınız ve bu da vizenizin devam eden bir koşulu.

Çalışmanızın bitiminden sonraki yollar


Avustralya ehliyetleri, Lisansüstü Geçici Alt Sınıf 485 vizeleri ve Genel Nitelikli Göç gibi uzun süreli vize başvurularında size daha fazla seçenek sunabilir .